Masáže a zábaly

Dopřejte vašemu tělu skutečnou relaxaci a uvolnění

hotelové wellness7

Masáže

 • Klasická masáž
 • Sportovní masáž
 • Relaxační masáž
 • Aroma masáž
 • Havajská masáž LOMI-LOMI
 • Masáž lávovými kameny

Zábaly

 • Čokoládový zábal
 • Bahenní zábal s minerály Mrtvého moře
 • Rašelinový zábal

PROFESIONÁLNÍ MASÁŽE

Jsou považovány za jeden z vůbec nejstarších osvědčených léčebných prostředků užívaných již po staletí k odstranění bolestí zad, šíje, k nastolení dobré nálady a k uvolnění svalstva.

Klasická masáž

Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Tato procedura se uplatňuje zejména při onemocnění pohybového aparátu (např. k utišení bolesti), je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit klienta na léčebný tělocvik. Pro dosažení lepšího efektu se doporučuje před masáží prohřátí těla, např. koupelí nebo saunou. K masáži se používají nedráždivé emulze, masážní mýdla, parafinový olej či speciální gely.

Sportovní masáž

Tvoří důležitou součást přípravy i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat sportovní výkony a zároveň účinněji předcházet vzniku trvalého poškození organizmu. Sportovní masáže jsou upravenou formou rekondiční masáže, zaměřuje se na svaly a svalové skupiny zapojené při konkrétním sportovním výkonu. Pomáhají k prohřátí zátěžových partií a k navození celkové duševní i tělesné pohody.

Relaxační masáž

Je velmi jemná a příjemná forma dodání životní energie, je to osvěžující smyslová terapie využívající vůní a léčivých účinků aromatických esencí, čistých přírodních olejů, která přírodní cestou léčí Vaše tělo i mysl. Při relaxační masáži používáme čistě přírodní a aromatické oleje, které mícháme podle momentálního fyzického a duševního stavu klienta. Tyto oleje působí na fyzické úrovni, ale také zasahují hlouběji a pomáhají odstranit obtíže na mentální, emociální a duševní úrovni. Oleje působí po dobu až 12 hodin po aplikaci.

Aroma masáž

Aromaterapeutická masáž je druh masáže, při které se využívá koncentrovaných rostlinných olejů, tzv. esenciálních olejů. Tyto koncentráty jsou přidávány do masážních olejů nebo masážních mlék. Rostlinné silice patří mezi látky aromatické, které působí na organismus vjemem vůně a také biologickou aktivitou na různé orgány. Tato masáž příznivě ovlivňuje krevní oběh, nervový systém a trávení.

Havajská masáž LOMI-LOMI

Má svůj prapůvod na dalekých havajských ostrovech. Je charakteristická dlouhými plynulými tahy předloktím. Lomi v překladu znamená laskavé ruce, pokud je vysloveno hned dvakrát za sebou, jeho význam to zesiluje. Masáž Lomi-Lomi pomáhá odstranit bolest svalů a kloubů. Napomáhá detoxikaci organizmu, urychluje hojení a celkově navozuje celkovou harmonii těla i ducha. Odstraňuje napětí, únavu a stres.

Masáž lávovými kameny

Patří mezi nejluxusnější masáže. Svými účinky určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Správně provedená masáž Vás dovede k absolutní relaxaci a mnohdy Vás i ukolébá k posilujícímu spánku. Masáž s lávovými kameny naprosto překonává klasické masáže svými účinky na tělo i duši. Zažijete pocit naprostého uvolnění a harmonie. Zcela zapomenete na okolní svět a všední starosti kolem sebe. Je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu.

LÉČEBNÉ A RELAXAČNÍ ZÁBALY

Jsou z mnoha druhů relaxačních či ozdravných procedur, které byli používány již v dobách starého Říma. První část procedury se skládá z relaxační masáže (20 minut), která svým prokrvením připraví Vaši pokožku na příjem látek, které jsou v zábalech obsaženy. Druhá část spočívá v samotném zábalu, nanesení vybraného druhu zábalu na Vaše tělo a celkového zabalení pro zintenzivnění celkového účinku (20 minut).

Čokoládový zábal

Nezapomenutelná lahůdka mezi procedurami. Již před více než 2000 lety se vědělo, že dodává tělu pocit dobré nálady a výrazně omlazuje pokožku. Dnes již víme, čím je to způsobeno. Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů a má harmonizující a jemně stimulující účinek. Obsah Theobrominu podporuje látkovou výměnu v lidském těle. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu a uvolňovat endorfiny a serotin –  hormony štěstí. Díky čokoládové masáži pronikají do pokožky také vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Po aplikaci je pokožka vyhlazená a ošetřená – ideální doplněk pro anticelulitidní program.

Bahenní zábal s minerály Mrtvého moře

Bahenní zábal z Mrtvého moře má výrazné detoxikační účinky. Celkově regeneruje organismus a pomáhá při léčbě lupénky a jiných kožních onemocnění. Zábal uvolňuje z těla toxiny. Vysoká koncentrace soli a minerálů (hořčík, draslík, vápník, brom, zinek a sodík) aktivuje lymfatický systém a dochází k okamžité reakci organismu.

Rašelinový zábal

Rašelinový zábal je vyhledávaná a osvědčená procedura s přírodní rašelinou, která přináší úlevu od chronických bolestí kloubů a páteře. Tato hypertermická procedura klade zvýšené nároky na srdeční a cévní aparát. Používá se především u chronických degenerativních onemocnění pohybového aparátu. Vyhledávaná a osvědčená procedura s přírodní rašelinou, která přináší úlevu od chronických bolestí kloubů a páteře.

Ceník masáží:

Typ30 minut60 minut
Klasická masáž460 Kč810 Kč
Relaxační masáž460 Kč810 Kč
Sportovní masáž460 Kč810 Kč
Aroma masáž460Kč810 Kč
Havajská masáž LOMI-LOMI460 Kč810 Kč
Masáž lávovými kameny-
810 Kč

Ceník zábalů:

Typ40 minut
Čokoládový zábal720 Kč
Bahenní zábal s minerály z Mrtvého moře720Kč
Rašelinový zábal720Kč

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Fotogalerie

Rezervace

Pro informace volejte +420 773 777 773 nebo zašlete dotaz.

  Ubytování

  Ubytování

  Hotel Rajská zahrada nabízí dvacet čtyři hotelových pokojů s vysokým standardem, které splňují požadavky 4-hvězdičkového ohodnocení.

  Restaurace

  Restaurace

  Součástí naší nabídky služeb je i hotelová restaurace s barem, kde můžete zažít báječné kulinářské zážitky.

  Fitness

  Fitness

  Cvičební sektor jsme vybavili profesionálními stroji na cvičení od společnosti StarTrac.

  Wellness

  Wellness

  Nabízíme možnost návštěvy luxusního wellness centra s nádhernou vyhlídkou do údolí a na historické centrum města.

  Proč se ubytovat v hotelu Rajská zahrada?

  Zakládáme si a perfektním pokojovém servisu a samozřejmostí je také precizní úklid. Na recepci Vám ochotně pomůže vyškolený personál. Ve všech našich pokojích, restauraci, fitness a wellness si užijete pobyt plný pohodlí a luxusu.

  WIFI FREE
  PRÁDELNA
  CONCIERGE
  BAZÉN